0
SEO Uyumlu Makale İle Hızlı Index Alın

SEO Uyumlu Makale İle Hızlı Index Alın

Hızlı index almak, arama motorlarında web sitesinin rakiplere göre çok daha iyi bir sıraya yerleştirilmede etkili bir çalışmadır. Hızlı indeksleme için kullanılan SEO stratejileri arasında ilk sırada yer alan SEO uyumlu makale, arama motoru botlarının çok daha hızlı bir şekilde web sitesine gelmesini sağlamaktadır.

İndeksleme konusuna kısaca değinerek SEO uyumlu makalenin hızlı index almada nasıl etkili olduğunu açıklayalım

Google İndeksleme Nedir?

Google indeksleme, web sitesinin ya da sitede yayımlanan bir içeriğin arama motoru tarafından hafızaya alınması işlemidir. İndeksleme ile Google web sitesini tarayarak dizine ekler. Dizine eklenen web sayfaları Google kriterleri doğrultusunda değerlendirilir ve kullanıcılara sunulur.

Google, googlebot ile web sitelerini düzenli olarak gezer ve kriterlerine uygun web sitelerini indeksler. Hızlı index almak için botların web sitesine hızlı bir şekilde gelmesi gerekir. Kalite yönergelerine uygun içerikler web sitesinin hızlı indekslenmesinde son derece etkilidir.

Google Index Neden Önemli?

Google arama sonuçlarında sıralama almayı sağlayan Google index, arama motorlarının web sitesine kendi veri tabanında yer vermesi demektir. Web sitesinin görünür olmasını sağlayan indeksleme, arama motoru kalite politikasına uygun siteleri üst sıralara taşıyan bir işlemdir.

Diğer adı “dizin" olarak tanımlanan index, dizine eklenen web sitelerini arama sonuçlarında gösterir. Google botları tarafından tarandıktan sonra tannan ve ön belleğe alınan bir web sitesi indekslenmiş demektir. Bir web sitesine yapılan yatırımın boşa çıkmaması, verilen emeğin karşılığını bulması içi Google index son derece önemlidir. Bir içeriğini hedef kullanıcılara ulaşması için indekslenmesi gerekir. İndeksleme için de söz konusu makalenin arama motoru kriterlerine uygun kaliteli bir içerik olması gerekir.

Hızlı Index İçin SEO Uyumlu Makale

Arama motoru kriterlerine uygun şekilde yazılmış olan bir makale, web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımada etkilidir demiştik. Kaliteli bir içeriğin SEO’ya olan etkisi tartışılmazdır. Çok okunan ve paylaşılan bir içerik, web sitesinin çok daha fazla kullanıcıya ulaşması ve hedef kitlenin yakalanması demektir. Hızlı index alan web siteleri, özgün ve SEO uyumlu kaliteli içeriklerin düzenli olarak girildiği sitelerdir. Blog sayfalara düzenli olarak kaliteli içerikler girmek, web sitesinin Google tarafından fark edilmesini ve indekslenmesini sağlar.

Web sitesine periyodik olarak SEO uyumlu makale girildiğinde, Google botları da düzenli olarak web sitesini tarar ve index alma hızı da doğru orantılı bir şekilde artar.

Web Sitesi Nasıl Indekselenir?

Bir web sitesi indekslenmiyorsa bun birçok nedeni vardır. Alan adının Google’da ceza alması, spam’a düşmesi, web site otorite puanının düşük olması, web site hızının düşük olması, sitede virüs bulunması, içeriklerin çalıntı veya kopya olması, içeriklerdeki anahtar kelimelerin yeterli olmamasıdır.

Organik trafik almak ve hedef kullanıcı kitlesine ulaşmak için web sitesinin indekslenmesi son derece önemlidir. Bir türlü indekslenmeyen bir web sitesinde içerik kalitesine mutlaka bakılmalı, SEO uyumlu ve özgün içerikler kullanılmalıdır. İndekslenmeyen sayfaların sıralama ve organik trafik alması beklenemez. SEO çalışması yapmanın amacı organik trafik almak ve sıralamada üst sıralarda yer almaktır. Bunun yolu da sayfaların indekslenmesinden geçer.

Google index sorgulama yapıldığında indekslenen ve indekslenmeyen sayfalar görülmektedir. Aramada “site:ornek.com" yazarak indekslenen sayfaları görmek mümkündür. Herhangi bir sonuç görülmez ise, web sitesinde hiçbir sayfa indekslenmemiş demektir. Bu durumda içerik kalitesi gözden geçirilmeli, içeriklerin SEO uyumlu ve özgün olmasına dikkat edilmelidir.

SEO Uyumlu ve Özgün Makaleler Index Alıyor

Kaliteli içerikler arama motorları tarafından değeri bulunan ve Google tarafından web sitesinin indekslenmesini sağlayan makalelerdir. Arama motoru kriterlerine uygun makalelerle web sitenizin hızlı index almasını sağlayabilir, düzenli makale girişleri ile web sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA