0
Özgün ve SEO uyumlu makale ile sıralama yerinizi alın

Özgün ve SEO uyumlu makale ile sıralama yerinizi alın

İnternet çağı günümüzde özgün ve SEO uyumlu makale tanımlarını sürekli duyuyoruz. Özgün makale, SEO uyumlu makale veya özgün ve SEO uyumlu makale nedir sorusuna cevap vermeden önce makale (içerik) nedir, nasıl yazılmalı ve hangi özelliklere sahip olmalı incelemekte fayda var.

Makale Nedir?

Makale; herhangi bir konuda bir görüşü, düşünceyi kanıtlamak veya savunmak için yazılan ve konu ile ilgili doğru bilgiler içeren bir yazı türüdür. Gazete ve dergilerde, günümüzde ise web sitelerinde makaleler karşımıza çıkıyor. Doğru bilgiler içeren, anlatım dili sade ve bir o kadar akıcı olan bir makale özgün ve SEO uyumlu şekilde her konuda yazılabilir ve yayımlandığı web sitesini arama motorlarında ilk sıralara taşıyabilir.

Özgün ve SEO Uyumlu Makale Nasıl Olmalı?

Aram motoru optimizasyonu demek olan SEO (Search Engine Optimization), web sitelerini arama motorlarında ön plana çıkaran ve daha çok görünürlük elde etmeyi sağlayan çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmaları ile web sitesi ziyaretçi sayısını arttırabilir, web sitesinin değerini arttıran site içi ve site dışı çalışmalarla arama motoru kriterlerine uygun hale gelerek amacına ulaşabilir. Site içi SEO çalışmaları arasında yer alan özgün ve SEO uyumlu içerikler, anahtar kelime analizi yapılmış görsel ve video destekli yazılar olarak okuyucu ve izleyici ilgisini çeken yazı türleridir. Ne çok uzun ne de çok kısa yazılar olup özgün yani kopya içermeyen yazılar olarak arama motoru kriterlerine uygundur.

Okunabilirliği arttırılmış, alt başlıklarla okuyucuyu sıkmayan, doğru ve doyurucu bilgilerle okuyucunun aradığını bulduğu yazılar olan özgün ve SEO uyumlu makale, periyodik olara güncellendiğinde veya web sitesine yeni içerikler girildiğinde web sitesini arama motorları gözünde çok daha değerli hale getiren yazılardır.

Özgün ve SEO uyumlu makale;

  • Alanında uzman kişiler tarafından yazılmalı
  • Rakip analizi yapılmalı
  • Kopya cümleler veya alıntılar içermemeli, benzersiz olmalı
  • Anahtar kelime araştırması iyi yapılmalı
  • Anahtar kelime yoğunluğu doğru belirlenmeli
  • Yazım kurallarına dikkat edilmeli
  • Akıcı ve bilgilendirici olmalı
  • Alt başlıklar ve madde-madde anlatım formunda olmalı
  • Meta açıklaması ve title kullanılmalı
  • Görsel veya videolarla desteklenmeli

Rakip sitelere karşı web sitesini daha avantajlı hale getiren özgün ve SEO uyumlu makale, daha fazla kullanıcıya ulaşan ve web sitesi trafiğini arttıran kaliteli yazılardır.

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Özgün ve SEO uyumlu makale, dijital ortamda görünür hale gelmek ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen web sitelerinin ilk tercihi haline gelmiştir. Organik trafik almak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyenler artık özgün ve SEO uyumlu makalelerle web sitelerini desteklemeyi tercih ediyor. Kullanıcı anahtar kelime veya cümle ile arama yaptığında ilk sayfadaki ve hatta ilk sıralardaki web sitelerini ziyaret ediyor. İkinci sayfaya bakanların sayısı ise çok az. Bu durumda ilk sıralarda yer alan web siteleri normal olarak daha çok ziyaretçi alıyor. E-ticaret siteleri, ürün ve hizmet satışı yapan siteler için ilk sayfada yer almak bu nedenle çok önemli.

Özgün ve SEO uyumlu içeriklere sahip bir web sitesi arama motorları gözünde hem güvenli hem de kaliteli siteler olarak algılandığı için bu tür içeriklere sahip siteler her zaman arama motorlarında ilk sıralarda yer almaktadır. Site içi ve site dışı yapılan SEO çalışmaları ile web sitesinin sıralamasını değiştirmek mümkün. Özellikle site içi SEO çalışması olan kaliteli içerikler, web sitelerinin sıralama almasında çok etkilidir.

Google’da İlk Sırada Yer Almak

Arama motorlarında bir anahtar kelime ile arama yaparken karşımıza ilk çıkan web sitelerini ziyaret ediyoruz. Bu web sitlerinin site içi içeriklerini optimize eden, anahtar kelimeleri yerli yerinde kullanan, bilgi verici, gramer kurallarına uygun ve akıcı içeriklere sahip web siteleri olduğunu görüyoruz. Sıralama almada son derece etkili ve önemli bir kriter olan özgün ve SEO uyumlu makaleler, rakiplerinize fark attıran ve sizi arama motorlarında ilk sıralara taşıyan yazılardır.

Özgün ve SEO uyumlu makalelerle sıralamada hak ettiğiniz yeri alabilir, hedef müşteri ve kullanıcı kitlesini yakalayabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA