SEO UYUMLU MAKALE YAZIMI HİZMETİ

Alanında uzman kişiler tarafından yazılan SEO uyumlu makale, arama motoru kriterlerine uygun kaliteli içeriklerdir. Yazıların daha geniş kitlelere ulaşması için birçok özelliğe sahip olması gerekir. Web siteleri, hedef kitleye ulaşmak için SEO uyumlu makalelerle web sitelerini destekliyor. Özgün ve SEO uyumlu makaleler için makale yazım hizmeti sunan ajanslarla çalışıyor. Web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak ve hedef kitleye kısa sürede ulaşarak işletmenizi büyütmek istiyorsanız, SEO uyumlu makale yazım hizmeti almak için artweb ile iletişime geçebilirsiniz.

SEO uyumlu makaleye geçmeden önce SEO nedir ve neden önemlidir anlatmamızda fayda var.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), İngilizce teriminin baş harflerinin alınıp kısaltılmış şeklidir. Türkçe karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu" dur. Aramalarda ilk sıralarda çıkmak için yapılan çalışmalar bütünüdür. Site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki farklı şekilde yapılır. Site içi SEO’nun en önemli öğesi olan SEO uyumlu makale, web sitesinin sıralama almasını sağlayan değerli içeriklerdir.

SEO Neden Önemli?

Web sitesi yaptıran bireysel veya kurumsal site sahiplerinin temel amacı hedef kitleye ulaşmak ve ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere duyurarak istenen satış miktarlarını yakalamaktır. Web sitesinin tasarım olarak mükemmel bir şekilde yapılması trafik almak için yeterli değildir. SEO uyumlu bir web sitesi ise arama motorlarında görünen ve sıralama olarak ilk sıralarda yer alan sitedir. Online satışların arttığı günümüz internet çağında artık hemen her alışveriş internet üzerinden yapılıyor. Hatta sınır ötesi alışverişlerle tüketiciler ihtiyacı olan ürünlere kısa sürede ulaşıyor. Anahtar kelimelerle yapılan aramalarda ilk sayfada ve hatta ilk sıralarda yer alan web siteleri daha çok ziyaretçi alıyor.

İçerik üretimi ile popüler olan SEO, rakiplerine karşı daha avantajlı olmak isteyen web sitelerinin önem verdiği bir konu haline gelmiştir. SEO’nun neden önemli olduğunu maddeler halinde sıralayarak web siteleri için zorunluluğunu gözler önüne serelim.

 • İçeriklerin çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar
 • Organik trafiği arttırır
 • Web sitesinin görünürlüğünün artmasında etkilidir
 • Kullanıcıların web sitesinde çok daha uzun süre vakit geçirmesini sağlar
 • Arama motoru gözünde web sitesini değerli ve güvenilir kılar
 • Web sitesinin doğru hedef kitleler tarafından görülmesi SEO ile mümkündür
 • Kaliteli trafik ve yüksek dönüşüm için önemlidir
 • Rekabet gücünü arttırarak web sitesini ön plana çıkarır
 • İşletmenin büyümesine ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur
 • Web sitesinin dizine eklenmesini sağlayarak sıralama aldırır

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO çalışmaları arasında yarattığı etki ile önemli bir yere sahip olan SEO uyumlu içerik, Google’da ilk sayfada ve ilk sıralarda gözükmeyi sağlayan profesyonel şekilde hazırlanmış özgün ve bilgilendirici yazılardır. Bu tür içerikler arama yapılan anahtar kelimelere hızlı ve net bir şekilde cevap vererek web sitesini üst sıralara taşır.

Kullanıcının istediği bilgiyi aktaran, özgün ve kaliteli içerikler olan SEO uyumlu içerik, konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Google gözünde değerli bir makale aşağıdaki özelliklere sahiptir.

 • Özgündür kopya içermez
 • Başlık içeriğe uygundur
 • İstenen bilgileri içerir
 • Anahtar kelime analizi yapılmıştır ve orantılı kullanılmıştır
 • Alt başlıklarla okuyucuyu sıkmaz
 • Okuyucu dostu ve sürükleyici yazılardır
 • Yazım kurallarına dikkat edilmiş olup gramer hatası içermez
 • Listeleme yapılmıştır
 • Gözü yormaz
 • Kelime sayısı konuya göre yeterli miktardadır
 • Tam eşleşmeli arama terimlerine sahiptir
 • Yasaklı kelimeler içermez

Sık-sık güncellenen, konu ile doğrudan alakalı, özgün ve kaliteli bir içeriğin yaratacağı etki sıralama alma ve organik trafiği arttırma olup bir web sitesi için son derece önemlidir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale uzman yazarlar tarafından yazılan içeriklerdir demiştik. Makale yazmaya başlamadan önce yazar konu hakkında detaylı bir araştırma yapar ve bilgileri toparlar. Rakiplerine göre daha avantajlı olmak için doğru ve daha iyi bilgiler vermek gerekir. Bu nedenle rakip yazıları da analiz edilir.

Anahtar kelime analizi bir makale için en önemli kriterlerden biridir. Kullanıcılar anahtar kelimelerle arama yapar ve ilk karşısına çıkan web sitelerini ziyaret eder. Anahtar kelime analiz araçlarından faydalanarak en çok aranan anahtar kelimeler tespit edilir. Makale içerisinde anahtar kelimeler bold veya Italic yazılmalıdır.

Dikkat çekici ve yaratıcı başlıklarla web sitesine ziyaretçi çekmek daha kolaydır. Başlık seçimine itina gösterilir.

Alt başlıklar kullanılmalıdır. Hiçbir alt başlığın kullanılmadığı bir yazının sıkıcı olacağı unutulmamalıdır. Yazının sonuna kadar okunması ve hatta paylaşılması için alt başlıklarla yazı daha keyifli ve sürükleyici hale getirilir.

Gereken yerlerde maddeleme veya listelemenin yapılması yazının sürükleyici olmasını sağlar.

Kelime sayısı 300 kelimeden az 3.000 kelimeden fazla olmayacak şekilde konuya göre ayarlanır. Anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edilerek anahtar kelimeler yerli yerinde kullanılır.

Özgün görsellerle içeriklerin zenginleştirilmesi ziyaretçinin dikkatini çekmesi bakımından önemlidir. İçeriğin kopya içermemesi yanında görsellerin de özgün olması gerekir.

Yazım kurallarına dikkat edilmeli, gramer hatası yapılmamalıdır. Dilbilgisi kurallarının ihlal edildiği bir yazı okuyucu gözünde değerli değildir.

Konu ile benzerliği bulunan aramalara yer verilmesi SEO gücünü arttırır.

Meta optimizasyonu yapılmalı, meta açıklama eklenmelidir.

Gerektiğinde kaynak gösterme ve kaynak linki ekleme yapılabilir

SEO Uyumlu Makale Hizmeti

Özgün, SEO uyumlu ve kaliteli içerik üretmek için zamanınız veya yeteneğiniz yoksa SEO uyumlu makale yazım hizmeti alabilirsiniz. Artweb’in deneyimli yazarları tarafından hazırlanan SEO uyumlu makalelerle web sitenizi hak ettiği yere taşıyabilir, arama motorlarında aldığınız sıralama ile organik trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Sık-sık güncellenen makalelerle ve yeni makale girişleri ile bir web sitesi Google gözünde her zaman indekslenecek ve değerli bir site olarak algılanarak ön plana çıkarılacaktır. Rakiplerinizi geride bırakmak, arama motorlarında görünür hale gelerek çok daha fazla geniş kitlelere ulaşmak için SEO uyumlu makale yazımı hizmeti almalısınız.

Deneyimli ekibi ile 2016 yılından bu yana profesyonel bir hizmet sunan artweb, SEO uyumlu makale yazımı hizmetinden web tasarımı ve CRM yazılımlara, SEO danışmanlığından katalog veya dergi tasarımlarına kadar birçok konuda destek alabileceğiniz kurumsal bir firmadır.

SEO Uyumlu Makale Fiyatları

Makale yazarlığının popüler olduğu günümüzde makale yazım hizmeti sunan bireysel ve kurumsal birçok adres bulunuyor. İstikrarlı bir şekilde kaliteli içerikler üreten bir ajansla çalışmak, web sitesinin sıralamadan düşmemesi ve rakiplerinden geri kalmaması bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle kalitesini ispatlamış tedarikçilerle çalışmak önerilir. SEO uyumlu makale fiyatları yazara ve yazarlarla çalışan ajanslara göre değişmektedir.

Web sitenizi ön plana çıkaracak ve sıralama aldıracak SEO uyumlu makaleler için doğru adrestesiniz. Hemen bizimle iletişime geçebilir, organik trafiğinizi kısa sürede arttırarak hedef satışlarınızı yakalayabilir, rekabet gücünüzü arttırarak farkınızı hissettirebilirsiniz.

En uygun fiyatlarla SEO uyumlu makale yazımı hizmeti sunan artweb, sizleri yarı yolda bırakmayan kaliteli ve özün makalelerle hayallerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlıyor.

1 Sonuçtan 1-1 Arasında Gösteriliyor.

HABERLER