E-TİCARET YAZILIMI

E-Ticaret yazılımı internet üzerinden ürün ya da hizmet satış yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bu yazılım kişilere online mağaza açma imkanı sunar. Genel olarak pek çok avantajı da beraberinde getiren e-ticaret yazılımları, istenen sonuçlar elde edilebilmesi adına bazı özelliklere sahip olması gerekir. Bu nedenle ürün ya da hizmet satışı yapmadan önce ihtiyaçları belirlemek ve buna göre bir e-ticaret yazılımı oluşturmak daha uygun olur. Yazılımın görsel tasarımından yönetici paneline kadar tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi ve bunun ardından hazırlık sürecine geçilmesi önemlidir.

E-Ticaret yazılımı ile ilgili sizlere her konuda ve aşamada yardımcı olan firmamız, ihtiyaçlarınıza uygun ve çözüm odaklı hizmetler ile sizlere yardımcı olur. Firmamız tarafından geliştirilen e-ticaret yazılımları kolay kullanılabilir ve yönetilebilir özelliklere sahiptir. Bunun yanında SEO uyumlu çalışmalar yapılarak e-ticaret yazılımınız teslim edilir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz e-ticaret yazılımları konusunda daha pek çok avantajlı bir arada sunduğumuz firmamız ile istenen sonuçlara ulaşabilir ve bizimle en kısa süre içerisinde profesyonel çözümlerin tam ortasında yer alabilirsiniz. Yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve nasıl bir yazılıma ihtiyaç duyduğunuzu belirtmektir.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret diğer adıyla elektronik ticaret olarak karşımıza çıkar. İnternet kullanımının artmaya başladığı 1995 yılı ve sonrasında ön plana çıkmaya başlayan e-ticaret, aynı zamanda online alışveriş olarak da tanımlanmaktadır. Alıcı ve satıcı arasında yapılan ticaretin elektronik ortamda gerçekleşmesi e-ticaret adını almıştır ve yaklaşık olarak 25 yıldır oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda hemen herkesin ilgi gösterdiği e-ticaret satıcıya avantajlar sağladığı gibi alıcıya da pek çok avantaj sağlayarak kolay bir alışverişin kapılarını açar.

Diğer yandan e-ticaret aynı zamanda ürün ya da hizmetlerin üretiminden tanıtımına, satışından sigortalanması ve dağıtımına kadar elektronik ortamda gerçekleşmesi olarak da bilinir. E-ticareti sadece ürün ya da mal satın alma anlamında düşünmek yanlış olur. Çünkü bu sistem ile internet üzerinden çeşitli hizmetler de satılmaktadır. Örneğin; araç sigortası ve kasko işlemleri aynı şekilde elektronik ortamda yapılabilmektedir. Sigorta şirketlerinden alınan bu hizmetler karşılığında da yine elektronik ortamda poliçe düzenlenir ve araç sahibinin e-posta adresine gönderilir. Bu şekilde alıcı ve satıcının yüz yüze gelmesine gerek almadan alışveriş kolay bir şekilde yapılmış olur.

E-ticaret büyük çaplı firmalar tarafından yapıldığı gibi aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmeler için de oldukça ideal bir ticaret yöntemidir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ani KOBİ'ler bu yöntem sayesinde mevcut satış ağının dışına çıkabilme fırsatına sahip olur ve ürünlerini kendilerine uzak bir lokasyondaki müşterilerine dahi kolayca ulaştırabilir. Bu durum ise genel olarak satışların ve dolayısı ile kazancın artmasına neden olur. Çünkü fiziki mağazası olan işletmeler online satış yaparak da ürün satışı yapma imkanına sahip olur. Bunların yanı sıra e-ticaret sitesi aynı zamanda 7/24 açık bir şubesi anlamına gelir.

Ticaretin elektronik versiyonu şeklinde kabul edilen e-ticaret alıcı ve satıcının yüz yüze görüşmeden yani dijital ortamdan alışveriş yapmasıdır. Bu sayede her firma ya da işletme sahip olduğu ürün ya da hizmetleri alıcılara ulaştırabilmektedir. Bunun yanında bireysel olarak da e-ticaret kervanına katılmak her zaman için mümkündür. Bunun için gerekli olan sadece bir e-ticaret yazılımına sahip olunmasıdır. Çünkü e-ticaret yazılımları sunduğu avantajlar ile amaca yönelik ara üze ve pek çok işlevsel özelliklere sahiptir.

Diğer yandan günümüzde her firma ya da işletmenin e-ticaret sitesine sahip olduğunu ve bu platformdan da müşterilerine hizmet verdiğini söylemek yanlış olmaz. Hatta Türkiye genelinde pek çok fiziksel mağazası bulunan markalar dahi artık online alışveriş yönteminden de yararlanmakta ve ürünlerini bu şekilde alıcılara ulaştırmaktadır. Son zamanlarda insanların internet üzerinden yapılan alışverişlere yönelmesi, talebin artmasına neden olmuş ve bunun karşılığında firmalar için e-ticaret yöntemini de kullanmaya başlamıştır.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

E-ticaret, sahip olduğu birbirinden farklı özellikleri ile hem alıcıya hem de satıcıya pek çok konuda fayda sağlar. Elektronik ortamda ticaretin bu denli yayılmasının nedeni de aslında tam olarak sunduğu avantajlardır. Bu nedenle giderek yaygın bir alışveriş sistemi haline gelmiş ve avantajları ile oldukça tercih edilen bir yöntem olduğunu tüm dünya gelmesinde kanıtlamıştır. O halde e-ticaret ile gelen avantajların tam olarak neler olduğuna daha yakından bakalım.

Alıcı İçin E-Ticaretin Faydaları

 • Alıcılar için en önemli faydası evden çıkmadan istediği ürünü kolayca satın alma imkânı sunmasıdır.
 • Ayrıca ürün ya da hizmet araştırması yaparken oluşan ulaşım masrafı online alışveriş ile ortadan kalkar.
 • Alıcı aynı anda birden fazla ürünü seçme ve araştırma imkânına sahip olur.
 • İhtiyaca uygun ürünü bulmak için çeşitli parametreler kullanılır ve bu da istenen ürüne hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlar.
 • Ürün ile ilgili daha önceden alım yapana kullanıcıların ürün hakkındaki yorumları inceleyerek ürün hakkında bilgi edinmek mümkündür.
 • İnternet alışverişlerine özel kampanyalar ve indirimler düşük maliyetlerde alışveriş yapılmasına olanak sağlar.

Satıcı İçin E-Ticaretin Faydaları

 • E-ticaretin satıcı için faydaları arasında ise ilk olarak karşımıza çıkan düşük maliyetlerde açılması mümkün olan online mağazalardır.
 • Ayrıca e-ticaret yazılımları satışa sunulan ürün ile ilgili detaylı bilgilerin müşteriye sunulasın sağlar.
 • Bunun yanında satıcı stoklama yapmadan talepler doğrultusunda ürün satışı yapabilir.
 • İnternete ulaşım sağlanan her yerde ürün satışı yapılabilir.
 • Kargo sistemlerinin oldukça gelişmiş olması ürünlerin kısa zaman içerisinde alıcıya ulaştırılmasını sağlar ve hızlı teslimat e-ticaret sektöründe satıcılar için önemli bir avantaj olmaya başlamıştır.
 • Satıcı açtığı online mağaza ile 7/24 ürün ve hizmet satışı yapabilir.
 • Yapılan çeşitli banka anlaşmaları ile alıcılara daha uygun taksit ve ödeme koşulları sunulur.

E-Ticaretin Amacı Nedir?

E-ticaretin amacı her şeyden önce ürün ya da hizmetlerin hızlı bir şekilde ve aynı zamanda sorunsuz müşteriye ulaştırılmasıdır. Ayrıca siparişlerin alıcıyı yormadan kolay bir şekilde alınması ve bunun yanında ödeme sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak müşteriye güven verilmesi yine e-ticaretin amaçları arasında yer alır. Ürün ve hizmet satışında kullanıcılar için basit ve kullanımı kolay bir ara yüz meydana getirmek de yine e-ticaretin öncelikli hedefleri arasında yer alır. E-ticaretin başka bir önemli amacı ise altyapısı güçlü ve gelişime açık olan sistemler meydana getirmektir.

E-Ticaret Türleri Nelerdir?

E-ticaretin kendi içerisinde birtakım sınıflara ayrıldığını ve buna göre adlandırıldığını söylemek mümkündür. Bazı türlerinde firmadan direkt olarak müşteriye yapılan e-ticaret ki bu ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan türlerinden biridir. Diğeri ise firmadan başka bir firmaya yapılan e-ticaret olarak karşımıza çıkar. Genel olarak yapılan e-ticaret sınıflandırmadaki türler ise şu şekilde karşımıza çıkar;

 • Şirketler arasında yapılan e-ticaret (B2B- Business To Business)
 • Şirket ve tüketici arasında yapılan e-ticaret(B2C- Business to Customer)
 • Şirket ve kamu idaresi arasındaki e-ticaret
 • Tüketici ve kamu idaresi arasında gerçekleşen e-ticaret
 • Firmadan direkt olarak müşteriye yapılan e-ticaret B2C (Business to Customer)
 • Firmadan direkt olarak başka bir firmaya yapılan e-ticaret B2B (Business to Business)

E-Ticaret İçin Nelere İhtiyaç Duyulur?

Genel olarak basit gibi gözükse de e-ticaret sistemlerinin kurulması için çeşitli ihtiyaçlar ön plana çıkar. Bunların en başından planlanması ve gereksinimlerin her biri için en doğru adımların atılması gerekir. Bu şekilde e-ticaret sektörü içerisinde rekabet edecek hale gelmek ve hızla büyüyerek sektör içerisinde önemli bir konuma ulaşmak mümkün olur. Şimdi, e-ticaret sistemi için hangi ihtiyaçlar ön plana çıkar? Bunlara bakalım.

 • Domain seçimi
 • Sunucu
 • Ödeme yöntemleri
 • E-ticaret yazılımı
 • Tasarım
 • Güvenlik sertifikası

Domain Seçimi

E-ticaret yazılımı aslında bir web sitesi olarak karşımıza çıkar. Ancak sıradan bir web sitesine göre oldukça farklı özelliklere sahiptir ve bunun yanında kullanıcılar ile etkileşim halinde olan bir sistemdir. Bu yazılımlar ise öncelikle bir web sitesi gibi kurulur ve tüketicilerin karşısında bu şekilde çıkar. Yani e-ticaret yazılımı ile ürün ve hizmet satışı yapmak için ilk olarak her web sitesi gibi bir domain (alan adı) edinilmesi gerekir. Domain seçiminde ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Çünkü doğru domain seçmek e-ticaretin aslında önemli aşamalarından biridir.

Domain seçimini bir görmekle açıklayacak olursak; çiçek ve çiçek ürünleri satışı yapılacak olan bir e-ticaret sitesinin bitkiselurunler.com gibi bir domain adresine sahip olması yanlış bir seçim olur. Çünkü bitkisel ürünler dendiğinde tüketicilerin aklına daha çok doğal ürünler gelir. Ayrıca bu seçim SEO açısından da olumsuz etkiler meydana getirir ve web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasını etkiler. Bu yüzden domain seçiminde sektör bazı kelimeler üzerinde yol akmak ve ürün ve hizmetler ile bağdaşan domainler seçmek gerekir. Aksi takdirde tüketici tarafı aradığı ürünleri sizin siteniz yerine başka sitelerde bulabilir ve bu durum da sizin için kazanç kaybına neden olur.

Sunucu

E-ticaret sistemlerinde sunucu da en az domain adı kadar önemlidir. Çünkü domain seçimi yapılmasının ardından e-ticaret yazılımının yükleneceği yer yani internet üzerinden servis edileceği alan sunucudur. Bu yüzden tüketici tasarına daha hızlı ve sorunsuz bir hizmet verebilmek için sunucu tercihleri de doğru yapılmalıdır. Çünkü sunucular üzerinde zaman zaman yaşanan tıkanmalar ya da sistem çökmesi gibi durumlar e-ticaret sitelerinin açılmamasına neden olur. Yani sunucu tarafında bir sorun yaşanması halinde ürün ve hizmet alımı yapacak tüketiciler web sitesine giriş yapamaz ya da sayfalar arası gezinirken çeşitli kod hataları ile karşılaşır. Bu durum ise ekranda karmaşanın çıkmasına neden olur.

Diğer yandan sunucularda yaşanan sorunlar nedeniyle en sık görülen problemler ise yavaşlıktır. Web sitelerinin sunucu kaynaklı yavaş açılması ve tüketicilerin gezinme sırasında çok fazla beklemesi web sitesine olan ilginin zamanla azalmasına yol açabilir. Yavaş açılan bir web sitesi, siteyi ziyaret eden kullanıcıların tekrar geri dönmesinin önüne geçer. Bu yüzden e-ticaret siteleri her zaman seri bir şekilde çalışmalı ve kullanıcılara kısa süre içerisinde istediği sonuçları vermelidir. Hızlı ve kolay yüklenen web siteleri, kullanıcıların her zaman ziyaret etmekten zevk duydukları web siteleri olma özelliği taşır.

Ödeme Yöntemleri

E-ticaret sistemlerinde bir başka önemli konu da ödeme yöntemleridir. Ürün ve hizmet satışı için ödeme sistemlerinin belirlenmesi ve bununla ilgili yapılacak çalışmaların en başından kararlaştırılması gerekir. Ödeme yöntemleri arasında genelde karşımıza kapıda ödeme, kredi kartıyla ödeme, havale ile ödeme ve ortak ödeme sistemleri çıkar. Tüketiciler için alternatif ödeme seçenekleri sunmak aynı zamanda avantajlı bir konum elde etmek anlamına gelir. Yani sadece kredi kartı ile ödeme yöntemi seçmeniz bazı alıcılar için uygun olmayabilir ya da kredi kartı kullanmayanlar e-ticaret sitenizden online alışveriş yapamayabilir. Bu yüzden birden fazla ödeme yöntemi ile hizmet vermek hedef kitlenizi genişletmenizde olumlu sonuçlar ortaya koyar.

Tasarım

E-ticaret sisteminde tasarım her şeyden önce anlaşılır ve kolay kullanılabilir bir yapıya sahip olmalıdır. Bunun yanında tasarımın firmayı yansıtması ve sektöre uygun bir ara yüze sahip olması gerekir. Tabi bunların yanı sıra kaliteli ve trend tasarımlar arasında yer alması da yine dikkat edilmesi gereken hususlar olarak karşımıza çıkar. Web sitelerinde tasarım kullanıcıların dikkatini çekmek ve o web sitesini tekrar ziyaret etmeleri adına büyük bir önem arz eder. Bu yüzden tasarım konusunda profesyonel bir destek almak ve bunun ardından etkili ve şık bir tasarım ile sektöre giriş yapmak doğru bir hareket olacaktır. Çünkü her başarılı tasarım hedef kitle üzerinde olumlu etkiler bırakır ve tüketiciler genelde kaliteli tasarımla sahip e-ticaret sitelerinde alışveriş yapmayı tercih eder.

Güvenlik Sertifikası

Online sistemler üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapan her firmanın web sitesinde müşteri güvenliğini sağlama açısından güvenlik sertifikası yani SSL bulundurması gerekir. Bu sertifika online alışverişlerde müşteri tarafına güvenli bir ödeme yapması adına koruma altına alır. Ayrıca son zamanlarda pek çok e-ticaret sitesi başta olmak üzere farklı sektörlerdeki web siteleri de SSL sertifikası ile hizmet verir. SSL sertifikası elektronik sistemlerde tüketicilerin e-ticaret sitenize güvenmesini sağlar ve bu şekilde herhangi bir şüphe oluşmadan ürün ve hizmet alımı yapılır. Hatta SSL sertifikası bulunmayan web sitelerinin online alışverişler konusunda çok fazla tercih edilmediğini e söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle güvenlik (SSL) sertifikası tüketicide güven oluşturmak adına önemli bir yere sahiptir.

E-Ticaret Yazılımı

E-ticaret sektöründe yer alacakların ihtiyaç duyacakları bir başka bileşen ise e-ticaret yazılımı olarak karşımıza çıkar. E-ticaret yazılımları her zaman güçlü bir altyapıya sahip olmalıdır. Bunun yanında geliştirilebilir bir yapıda olması da önemlidir. Ayrıca e-ticaret yazılımları tüketici ihtiyaçlarını karşılamalı ve istediklerine kolay bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olmalıdır. Eğer geniş bir ürün portföyü varsa gerekli filtrelemeler, sıralamalar ve kategoriler yazılım içerisinde anlaşılabilir ve tüketicilerin en kolay şekilde ulaşabilecekleri alanlarda bulunmalıdır. E-ticaret sitesi üzerinden ürün ve hizmet alımı yapmak isteyen tüketiciler için ne kadar fazla işlevsel özellik sunulursa o kadar hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri ürünlere ulaşabilmeleri sağlanır. Bunun yanında yazılım içerisinde son ziyaret edilen ürünler, tercih edilen ürünlerin sorunsuz bir şekilde sepete eklenmesi ve ya da arama sırasında belirli kelimelerle dahi istenen sonuçlara ulaşılması tüketicinin tekrar sizi tercih etmesini sağlar.

E-Ticaret Yazılımı Nedir?

İnternet üzerinden online alışveriş yapılması amacı ile kurulan ve kurulan ve alıcı -satıcı arasında ticaret ilişkilerinin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan sistemlere e-ticaret yazılımı denir. E-ticaret yazılımı sayesinde üreticiler sahip oldukları ürün ya da hizmetleri alıcılara dünyanın neredesin olursa olsun ulaştırma imkânı sağlar. Üstelik satıcılar için 7/24 açık olan online bir mağaza görevi görür ve bu sayede tüketiciler diledikleri her an e-ticaret yazılımı üzerinden istedikleri ürünü satın alabilirler. Alıcı ve satıcının yüz yüze gelmeden ve elektronik bir sistem üzerinden online alışveriş yapabilmesi e-ticaret yazılımları sayesinde olur. Bu yönüyle e-ticaret yazılımları oldukça önemli bir konumda yer alır.

E-ticaret yazılımı ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen herkesin sahip olabileceği sistemler arasında yer alır. Ancak e-ticaret yazılımı ile istenen sonuçlara ulaşmak için öncelikle bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Çünkü e-ticaret yazılımları sıradan bir web sitesinden çok daha fazla işlevsel özellikleri bulunması gereken bir sistemdir. Bunun yanına online alışverişin kolay ve hızlı bir şekil gerçekleştirilmesi ve bunun yanında alıcıların yazılım üzerinden ürün ve hizmet alımı sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmaması yine önemli konular arasında yer alır. Bu nedenle e-ticaret yazılımı oluşturma sırasında profesyonel bir yardım almak ve işi uzmanlarına bırakmak en doğru hareketlerden biri olacaktır.

E-Ticaret Yazılımı Nasıl Olmalıdır?

Ürün ve hizmet satışında belirlenen amaçlara ulaşmak için here-ticaret yazılımının sahip olması gereken bazı özellikler vardır. E-ticaret yazılımında ise bunlar dikkate alınarak hazırlık yapılmalı ve sistem bu şekilde kurulmalıdır. Çünkü yazılım içerisinde meydana gelebilecek bir aksaklık tüketici gözünde güvensizlik yaratır ve sonrasında ürün ve hizmet satışlarında düşüşler meydana gelebilir. Bu nedenle e-ticaret sektörüne güçlü ve sağlam bir altyapının yanında gerekli teknolojik özellikleri barındırarak giriş yapmak önemlidir. Peki, bir e-ticaret yazılımı nasıl olmalıdır? Daha yakından inceleyelim.

 • E-ticaret yazılımı her şeyden önce sektöre uygun bir domain adına sahip olmalıdır. Sektör dışında bir domain olması amaca uygun hareket edilmediği algısı yaratır.
 • Kaliteli ve güvenilir bir sunucuya sahip olması da yine göz ardı edilmemesi gerekenler arasında yer alır.
 • Bunların yanı sıra etkileyici ve özgün bir tasarım bulundurması da önemlidir.
 • SEO açısından gerekli çalışmaların yapılması ve arama motorları standartları dışına çıkmaması gerekir.
 • Güvenlik sertifikası (SSL) yine e-ticaret sitelerinde olması gereken bir özelliktir.
 • E-ticaret yazılımları yanı zamanda önce sağlam bir altyapı ve güçlü bir kontrol paneline sahip olmalıdır. Kontrol paneli içerisinde yöneticiye gerekli düzenlemeler konusunda kolaylık sağlamalı ve rapor sunmalıdır.
 • Her zaman güncel tutulmalı ve teknik açıdan herhangi bir eksiklik olması halinde direkt olarak müdahale edilebilir bir yapıya sahip olmalıdır.

E-Ticaret Projelerini Nasıl Yapıyoruz?

E-ticaret yazılımı konusunda herhangi bir projeye başlamadan önce sektör içerisinde neler yapılmış, en beğenilen ya da en iyi projeler neler bu konuda detaylı bir araştırma yapan firmamız, gerekli bilgileri topladıktan sonra e-ticaret yazılımına girişir. Web sitesi standartlarından uzaklaşmadan her ihtiyaca yönelik e-ticaret yazılımı çalışmaları yapılır. Ayrıca e-ticaret siteleri oluştururken hiçbir zaman için arama motorlarına ters düşecek işlemler yapılmaz ve bunun tam aksine arama motorlarında web sitesinin iyi bir konuma yerleşmesi için SEO bazlı tüm uygulamalar hassasiyetle gerçekleştirilir. Firmamız için her e-ticaret yazılımı özel ve farklı bir projedir. Çalışma arkadaşlarımız bunun bilincinde olduğu gibi sizlere hizmet verdiği proje içerisinde en iyisini yapmaya çalışır ve bu konuda sahip oldukları deneyim ve bilgi birikimlerini kullanır.

Kurumsal Temsilci

Firmamız ile çalışmaya karar verdiğiniz anda sizler için öncelikle kurumsal temsilci ataması yapılır. Yani proje ile ilgili her konuda temsilci ile iletişime geçmeniz ve bunun yanında taleplerinizi ona iletmeniz mümkündür. Ayrıca kurumsal temsilci ile süreci daha kolay bir şekilde takip edebilir ve aynı zamanda herhangi bir sorun yaşamadan hizmet alam fırsatını elde edersiniz. Kurumsal temsilci bir şey sormak ya da öğrenmek istediğinizde veya proje ile ilgili ek taleplerinizde her zaman için sizlere hızlı ve etkili çözümler sunar. Sizden gelen istekleri proje üretim departmanına iletir ve bu şekilde yapılan anlık müdahaleler ile proje baştan sona kadar problemsiz bir şekilde devam eder.

Domain Alımı

Eğer daha önceden bir alan adı almamışsanız ve projeniz için nasıl bir alan adı olması gerektiğini kararlaştıramadıysanız, firmamızda yer alan uzman ekibimiz sizler için domain tescilini yapar ve sorunsuz bir şekilde yönetir. Eğer alan adını almışsanız aynı şekilde yönetim işlemleri yine firmamız tarafından yapılır. Ayrıca domain adı hakkında henüz bir fikriniz yoksa firmamız bünyesinde yer alan arkadaşlarımız sizlere bu konuda yardımcı olacak ve sektöre uygun öneriler ile fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Yani alan adı konusunda uzman ve deneyimli çalışanlarımız ile fikir alışverişi yaparak projeniz için en etkili domain alımını yapabilirsiniz.

Hosting + SSL +IP

E-Ticaret siteleri de diğer tüm web siteleri gibi web barındırma hizmetine ihtiyaç duyar. Firmamız bu konuda yüksek kapasite ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartları seviyesinde yüzde 100 Uptime ile barındırma garantisi sunar. Bunun yanında 256 bit güvenlik sertifikanız başta olmak üzere projenize özel IP adresinizin kurulumu yaparak proje için hazır hale getirir. Web sitelerinin barındırma hizmetleri projenin devreye girmesi halinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına önem arz eder. Yani projeniz ile artık hizmet vereye başlamanız halinde sunucuda yaşanan yavaşlama ya da çökme gibi durumlar müşterileriniz gözünde olumsuz etkiler yaratır. Bu yüzden barındırma hizmetlerinde kaliteli bir sunucu ile çalışmak dikkat edilmesi gereken püf noktalardan biridir.

Diğer yandan SSL sertifikası da aynı şekilde müşterilere güven vermek ve onlara sorunsuz bir alışveriş yapabileceklerini anlatmak açısından önemli bir konumda yer alır. Günümüzde SSL sertifikası olmayan web sitelerinden online alışverişlerin oldukça düşük oranlarda yapıldığını söylemek yanlış olmaz. B nedenle bir e-ticaret sitesinde de güvenlik sertifikası olmazsa olmazlar arasında yer alır. Firmamız, sizlere hizmet verirken öncelikle güvenlik sertifikası konusunda gerekli çalışmaları yapar ve bunun ardından sizleri bulunduğunuz sektörde hizmet vermeye yönlendirir. Eğer güvenlik sertifikanız olmaz ise müşteri güvenliği açısından çok fazla güvenilmeyen bir e-ticaret sitesi olma ihtimaliniz yüksektir.

Yazılım Kurulumu

Yazılım kurulumu aşamasında firmamız, e-ticaret projeniz için uygun olan en iyi e-ticaret paketini belirler ve bunun ardından kurulumunu gerçekleştirir. Bunun yanında e-ticaret projenizde herhangi bir ek uygulama bulunuyorsa uzman ve deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanan ek uygulamalar da yine e-ticaret yazılımına entegre edilir. Tabi bunun yanında projeye uygun şekilde bir yazılım yapılandırılması yaptığımızı da söylemek isteriz. Firmamız, projeniz için gerekli yazılımı belirlemek adına birtakım incelemeler yapar ve bunun ardından karar verir. Projeye en başından sağlam ve güçlü bir altyapı ile başlamak adına sizler için her şey projenin kurulum aşamasında düşünülür.

Projelendirme

Projelendirme aşamasında öncelikle sektör bünyesinde yer alan benzer projeler üzerinde inceleme yapılır. Bu inceleme hem yerel hem de global siteler üzerinde gerçekleştirilir. Uluslararası web siteleri üzerinde yapılan incelmelerin ardından kararlaştırılan projelendirme, eğer varsa ek özellikler de eklenerek tamamlanır. Bazı e-ticaret yazılımları yapısı gereği ek özellikler gerektirir. Alanında uzman ekibimiz e-ticaret yazılımlarınız için gerekli olan tüm ek yazılımları projeye ekler ve bu şekilde hem diğer e-ticaret yazılımlarına karşı farklı bir konumda yer alır hem de müşterileriniz için yeni özellikler sunmuş olursunuz. Projeleriniz için firmamızda gerekli olan tüm ek uygulamalar ve özelliklerin sağlandığını söylemek isteriz.

E-Ticaret Tasarım

Bir e-ticaret yazılımının hem bulunduğu sektörde hem de müşteri gözünde fark yaratması için öncelikle özel bir tasarıma sahip olması gerekir. Genel olarak bakıldığında farklı sektörlerde de olsa hemen her e-ticaret sitesi tasarım açısından birbirine çok benzer. Hatta bazı tasarımların oldukça karmaşık ve müşteri için içinden çıkılmaz bir görüntü sunduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle firmamız, e-ticaret sitelerinizde sizlere özgün özel tasarımlar yapar ve bunun yanında tasarım aşamasında hiçbir zaman arama motorlarının standartları dışına çıkmaz. Proje tasarımlarınız SEO kurallarına uygun şekilde yapılır ve böylece sektöre daha güçlü bir giriş yapmanız sağlanır.

E-ticaret sitelerinde tasarımın özgün olması yanında müşterileriniz için en uygun çözümler sunulur. İşlevsel bir yapıda oluşturulan tasarım, müşterilerin aradıklarını kısa sürede bulmalarına yardımcı olur. Ödeme sayfasından ürün arama ya da benzer ürünleri sıralama sayfalarına kadar pek çok ayrıntı özenle hazırlanır ve daha kolay bir online alışveriş için gereken her şey yapılır. E-ticaret tasarımında müşterilere en iyiyi sunmak her zaman için avantaj sağlar. müşteriler ne kadar kolay ve sorunsuz bir online alışveriş yapabilirse o siteyi tekrar ziyaret etme oranları artar. Ürünler hakkında detaylı bilgiler elde edebilmek, istenen şekilde sıralama ya da filtreleme yapabilmek ve bunun yanında ödeme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak e-ticaret sitesinde olması gereken özelliklerin başında gelir. Genel olarak bakıldığında müşterilerine bunu sağlayan e-ticaret sitelerinin sektörde daha fazla şansı olduğunu ve daha yüksek oranda kazanç sağladığını söylemek yanlış olmaz.

Firmamız, sizlere özel tasarımları ile müşterileriniz karşısında daha ekili bir konumda yer almanızı ve onlara alışverişin en kolay halini sunmanızı sağlar. Hatta müşterileriniz için daha iyi bir hizmet sunmanıza yardımcı olur. Ürün sayfalarından ödeme sayfalarına kadar her şeyi titiz bir işçilik ile ele alır ve bu şekilde satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Bunun yanında e-ticaret yazılımınız içerisine eklemek istediğiniz ek yazılımlar konusunda da sizlere destek sunar. Ek uygulamalar konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından yazılıma entegre edilir ve sorunsuz bir şekilde çalışmaları sağlanır. Böylece siz de yer aldığınız sektörde farkındalık yaratır ve kısa süre içerisinde önemli bir konuma gelme şansı elde edersiniz.

Temel İçerikler

E-ticaret projeleriniz için birtakım temel içerikler yine firmamız tarafından özenle hazırlanır ve yazılıma entegre edilir. Bunlar arasında

 • Banner reklamlar
 • Kurumsal sayfalar
 • Sözleşmeler
 • Forumlar

yer alır. Ayrıca ek olarak istediğiniz içerikler varsa yine ekibimiz tarafından hazırlanarak e-ticaret yazılımı içerisine entegre edilir. Temel içerikler konusunda aklınızda olan her ne varsa bizimle paylaşabilir ve e-ticaret sitenize ekletebilirsiniz. Sadece düşündüğünüz içeriğin nasıl bir şey olmasını gerektiğini ekibimize anlatmanız yeterlidir. Çalışma arkadaşlarımız talep etmiş olduğunuz içeriği en kısa sürede hazırlayacak ve sizlere bir örnek sunacaktır. Bunun ardından eğer düzeltilmesi gereken yerler var ise yine ekibimiz ile paylaşarak içeriğe son halini verebilirsiniz.

SEO Optimizasyon Çalışmaları

SEO optimizasyonu her web sitesi için olduğu gibi e-ticaret siteleri için de önemli bir konumda yer alır. Çünkü web sitelerinde SEO optimizasyonu arama motorları tarafından istenen çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Eğer bir web sitesi SEO kuralları dışına çıkıyorsa ve buna önem vermiyorsa kullanıcılar tarafından yapılan arama sonuçlarında listelenme şansı çok düşüktür. Ya da sıralama konusunda çok gerilerde yer alır ve bu nedenle kullanıcıların onlara ulaşması pek de mümkün olmaz. Genel olarak arama motorlarında yapılan aramalarda kullanıcılar ilk 2 sayfa üzerinde yoğunlaşır. Hatta pek çok kullanıcının ilk sayfada aradığını bulamadığı durumlarda farklı anahtar kelimeler ile tekrar arama yaptığını söylemek mümkündür. Bunun yanında 2. sayfadan sonraki sonuçlara bakılma oranının ise çok düşük olduğunu söylemek doğru olur.

Arama motorlarında ön sıralarda çıkmak içinse yapılması gereken e-ticaret yazılımı üzerinde gereken SEO optimizasyonunu sağlamaktır. Doğru yapılan SEO çalışmaları ile e-ticaret sitesini daha fazla ön plana çıkarmak ve satışı yapılan ürünleri daha kolay bir şekilde müşterilere ulaştırmak mümkün olur. Genel olarak bakıldığında yeni bir e-ticaret sitesinin sektör içinde varlığını göstermesi arama motorlarında etkin bir hale gelmesi ile mümkün olduğu için SEO optimizasyonuna önem vermek gerekir. Bu nedenle firmamız, sizler için oluşturduğu e-ticaret yazılımlarında SEO çalışmalarına gereken önemi verir ve bulunduğunuz sektöre daha sağlam ve güçlü bir giriş yapmanızı sağlar.

Eğer siz de SEO optimizasyonu konusunda kaliteli ve profesyonel çalışmalar ve e-ticaret yazılımlarınız arama motorları standartlarına uygun bir şekilde tasarlansın istiyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz. Çünkü firmamız, siz müşterileri için SEO optimizasyonu konusunda alanında uzman ve deneyimli bir kadro barındırır. Yapılan çalışmalar ile e-ticaret siteniz başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında listelenir. Bu sayede içinde yer adlığınız sektörde kısa zaman içerisinde daha önemli bir konuma gelir ve aynı zamanda müşterilerinize daha kolay bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Eklentiler

E-ticaret sitelerinin ihtiyacı olan eklentiler, firmamız bünyesinde yer alan ekibimiz tarafından eksiksiz bir şekilde harılanır ve yazılıma entegre edilir. Sosyal eklentiler başta olmak üzere canlı destek ya da arama motorları araçları yazılım içerisinde sizlerin de uygun gördüğü alanlara konuşlandırılır. Ayrıca yazılım devreye alınmadan önce gerekli kontroller yapılarak eklentiler hazır bir hale getirilir. Özellikle canlı destek ve sosyal eklentiler e-ticaret yazılında olması gereken bileşenler olarak karşımıza çıkar. Müşterilerin sorun yaşadıkları ya da danışmak istedikleri her hangi bir konuda sizlere ulaşacakları ilk nokta canlı destek eklentisi olur. Bu yüzden e-ticaret sitelerinde canlı destek eklentisinin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

Tabi ziyaretçilerin e-ticaret siteniz içerisinde herhangi bir ürünü farklı kullanıcılar ya da sosyal medya hesaplarında paylaşmaları için de sosyal eklentiler önemli bir konumda yer alır. Ayrıca sosyal eklentiler ile sosyal medya üzerinde viral bir reklam ağı oluşturmanız mümkün olur. siz bir şey yapmasanız bile ziyaretçiler tarafından paylaşılan ürün ya da hizmetler başkaları tarafından da görülmüş olur. Böylece o ürün ya da hizmete ihtiyaç duyan farklı kullanıcılar sitenizi ziyaret ederek online alışverişi sizin sitenizde yapabilir. Sosyal eklentiler ile sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlar, e-ticaret sitenizin bilinirliğini de önemli ölçüde artırır.

Entegrasyon Çalışmaları

E-ticaret siteleri için önemli olan aşamalardan bir de entegrasyon çalışmalarıdır. Bu çalışmaların en başında ise sanal pos entegrasyonu gelir. Ödeme sayfasında yer alan bu entegrasyon işlemi ile ürün ve hizmet satın almak isteyen kullanıcıların sorunsuz bir şekilde ödeme yapmaları sağlanır. Sanal pos entegrasyonu sırasında ürün ya da hizmet sarın almak isteyen kullanıcılar için gerekli güvenlik önlemlerinin sağlandığı bir ödeme sayfası oluşturulur. Bu şekilde hem müşteri açısından güvenli bir online alışveriş hizmeti sunulmuş olur hem de ödeme sırasında sorun yaşanmaması kullanıcıların başka bir ürün almak istediklerinde tekrar sizi tercih etmesine olanak sağlanır.

Diğer yandan başka bir entegrasyon çalışması se ürün içerikleri olarak karşımıza çıkar. E-ticaret yazılımınız içerisinde yer alacak ürün çeşitleri için farklı şablonlar oluşturulur ve yazılım içerisinde kullanılmak için hazır hale getirilir. Bu sayede yeni bir ürün eklemek istediğinizde zorlanmadan ürünle ilgili tüm detaylı bilgilere da kadar ekleyerek ürün sayfasını kolayca yayına alabilirsiniz. Bunun yanında firmamız, gerek duyduğunuz diğer entegrasyon çalışmaları konusunda da sizlere yardımcı olur. Talep ettiğiniz herhangi bir entegrasyon için gerekli çalışmaları yapar ve kontrollerin sağladıktan sonra kullanım için hazır hale getirir.

Güvenlik ve Kontrol

E-ticaret yazılımlarında firmamız gerekli güvenlik kontrollerini ve testlerini yaparak kullanım için hazır hale getirir. Bunun yanında firmamız bünyesinde çalışan uzmanlarımız ile e-ticaret siteniz her ay kontrol edilir ve herhangi bir problem karşısında direkt olarak düzeltme sürecine gidilir. Ayrıca aylık periyodik bakımlar dışında oluşan teknik sorularda da uzman ekibimiz her zaman destek sunar. Bu şekilde e-ticaret yazılımı sürekli kontrol altında tutulur ve bunun yanında çeşitli saldırılara karşı da güvenlik önlemleri ile korunur.

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama konusunda da ücretsiz destek sunan firmamız, sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti verir. E-ticaret projenizin gerek sosyal medyada gerekse de internetin farklı platformlarında daha iyi bir konuma gelmesi için sizlere yardımcı olur. Eğer siz de sektöre ilk giriş yapmanızın ardından projenizin daha yüksek bir performans sağlamasını istiyorsanız, dijital pazarlama konusunda bizimle çalışabilir ve alanında uzman ve deneyimli ekibimizden yardım alabilirsiniz.

İçerik Desteği

E-ticaret projenizin internet dünyasında istenen başarıyı elde etmesi için özgün içerikler ile işe başlamanız gerekir. Bu yüzden daha iyi bir konuma gelmek adına özgün içeriklere ihtiyacınız olduğunu söylemek doğru olur. Bunlar arasında ürünle ilgili ve bunun yanında sektör ile ilgili içerikler yer alır. Tabi bu tür içerikler oluşturmak için de konusunda uzman editörlerden yardım almanız gerekir. Bu konuda uzman ve deneyimli çalışanları ile sizlere hizmet veren firmamız, e-ticaret yazılımlarınız için özgün içerikler oluşturmanızda sizlere yardımcı olur. Ekibimiz tarafından hazırlanan özgün içerikler sayesinde arama motorları tarafından fark edilir ve bunun yanında hedef kitlenizin ilgisini çekmeyi başarırsınız.

E-ticaret projeniz aslında bir web sitesidir. Web sitelerinin arama motorlarında istenen konuma gelebilmeleri ve kullanıcıların arama sonuçlarında karşılarına çıkması için özgün içerikler önemli bir konumda yer alır. Tabi SEO' nun da önemli parçalarından biri özgün içeriklerdir. Bu konuda pek çok sektörde özel çalışmalar yapılır. Hatta büyük e-ticaret sitelerinin özgün içerikler oluşturarak ürünlerini daha fazla ön plana çıkarmayı amaçladıklarını söylemek yanlış olmaz. İşte bu konuda firmamız, e-ticaret siteniz için özgün içerikler üreterek diğer firmalar ile rekabet içinde olmanızı sağlar. Siz de e-ticaret yazılımlarınız için özgün içerik üretme konusunda bize güvenebilir ve yaptığımız çalışmalar ile kısa sürede istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kontrol Paneli ve Eğitim

E-ticaret yazılımlarının önemli bölümlerinden biri de kontrol panelleridir. Genelde sipariş takibi, ürünlerin satış oranı, herhangi bir ürün ya da kategoride indirim ve ya kampanyaların yapıldığı bölüm tam olarak burasıdır. Kontrol panellerinin kullanışlı ve işlevsel olması firma sahibi açısından önemli bir yere sahiptir. Çünkü bürük bir karmaşa içerisinde ürünleri yönetmek ve satışa sunmak kolay olmaz. Bu yüzden kontrol panelleri oluşturulurken firma sahibi için de avantajlar ortaya koyması gerekir. Firmamızda kontrol panellerinin kullanımı konusunda firma sahibine ya da bu panelde yetkili olacak kişilere çeşitli eğitimler verilir ve bu şekilde panelin nasıl kullanılacağı tam olarak öğretilir. Eğitim sonrasında arka planda ürünleri ve diğer hizmetleri yönetmek daha kolay bir hale gelir.

Genel olarak bakıldığında kontrol panellerinde gerçekleştirilen belli başlı işlemler vardır. Ayrıca bir e-ticaret sitesinin kontrol paneli bu özellikleri sağlamalı ve bu şekilde firma sahiplerinin işini kolaylaştırmalıdır. Kontrol panelinde yapılabilecek işlemler aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • Sipariş takibi yapma
 • Oldukça kolay bir şekilde ödeme alma
 • Ürünler ile ilgili indirim ve kampanya yapma
 • Teslimat ve vergi tutarlarını takip etme

E-ticaret sitelerinin kontrol panellerinde sipariş takibi yapılabilmesi oldukça önemli bir avantaj sağlar. Bunun yanında yapılan ödemelerin görünmesi, hangi üründen stokta ne kadar kaldığı, kargo takibi, vergi tutarlarını görme ve buna benzer pek çok işlemin ya da raporun kontrol paneli tarafından sağlanması gerekir. Çünkü geniş bir ürün gamına sahip olan e-ticaret sitelerini kontrol etmek genel anlamda oldukça zor bir süreçtir ve yazılımın pek çok konuda kolaylık sağlaması gerekir.

E-Ticaret Yazılımında Farkımız

E-ticaret yazılımı konusunda siz de kaliteli ve güvenilir hizmet arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere alanında uzman ekibimiz ile yardımcı olalım. Alanında uzman ve deneyimli karosu ile bir e-ticaret yazılımı için gerekli olan tüm hizmetleri veren firmamız, sizlere sektör genelinde kısa zaman içerisinde etkili bir konuma gelebileceğiniz e-ticaret yazılımları kurar. Ayrıca sizlere hedef kitleniz için farklı bir e-ticaret sitesi olmanız adına ek uygulamalar ile destek olur. Bu şekilde sektörde diğer firmalar ile rekabet halinde olabilir ve hatta diğer firmalara göre daha fazla ön plana çıkarak ürün ve hizmet satışınızı artırabilirsiniz. Hedef kitlenize farklı hizmetler sunmanız sizleri diğer firmalardan ya da rakiplerinizden farklı kılar ve bunu gerçekleştirmek bizimle mümkündür.

Diğer yandan firmamızdan alacağınız e-ticaret yazılımı SEO çalışmaları yapılarak sizlere sunulur. Bu şekilde arama motorlarında daha etkili bir sıralama sahip olur ve birçok kullanıcının kolayca size ulaşmasını sağlarsınız. SEO çalışmalarının uzan ekip eşliğinde yapıldığı firmamızda siz de Google arama motoru başta olmak üzere diğer arama motorlarında da farklı oldukça önemli bir konuma gelebilirsiniz. Etkili bir SEO, tüm web siteleri için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle ürün ve hizmet satışı yapan e-ticaret sitelerinde daha önemli bir rol oynar. Arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak ürün ve hizmetlere daha yüksek oranda ulaşım sağladığı için kazanç oranını da aynı şekilde artırır. Böylece e-ticaret sitlerinde hedeflere yavaş yavaş ulaşılmaya başlanmış olur.

E-ticaret yazılımında firmamız tarafından sunulan bir başka önemli hizmet ise kontrol panelidir. Yazılıma özel oluşturduğumuz kontrol panelleri hemen her şeyin tek bir merkezden yönetilmesine olanak sağlar. Bu şekilde satışı yapılan ürünler ile ilgili detaylı değişiklikler ve düzenlememler yapmak mümkün olur. Bunun yanında sipariş takibinden indirim ya da kampanyalara kadara pek çok düzenleme yine kontrol panelinden yapılabilmektedir. E-ticaret yazılımları yapısı gereği birçok ürünün bir arada yer aldığı yazılımların yönetilmesi için oluşturulur. Ancak arka planda gerekli kontrollerin yapılamadığı bir e-ticaret yazılımı çok da başarılı bir sistem olarak kabul edilmez. Firmamız ise bu konuda sizlere geniş kapsamlı bir kontrol sağlamanız açısından son derece gelişmiş özelliklere sahip bir kontrol paneli sunar. Ayrıca kontrol paneli içerisinde sizlerden gelen ek taleplere de yer verir ve sizlere özel bir panel oluşturur.

Eğer siz de profesyonel ve gelişmiş bir e-ticaret yazılımına sahip olmak ve bunun yanında sektöre hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve siz de ayrıcalıklı hizmetlerimizden bir an önce yararlanın.

0 Sonuçtan 1-1 Arasında Gösteriliyor.

HABERLER