0
Piramit SEO

Piramit SEO

Piramit SEO Tekniği, başarılı sonuçlara ulaşabilmeniz için etkili bir SEO yöntemidir. Tersten ve düzden gelim bakımından iki farklı biçimde uygulanabilen bir yöntemdir. Web sayfanız ziyaret eden kullanıcıların sayfada daha fazla zaman geçirmesini sağlamaktadır. Peki Piramit SEO tekniği nedir ve püf noktaları nelerdir?


Piramit SEO Tekniği Nedir?

Piramit SEO Tekniği, web sayfasını ziyaret eden kullanıcıların ilgili web sayfasında daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilmek amacıyla yapılmış olan çalışmaların bütünüdür. Arama motorlarında herhangi bir anahtar kelimede üzerinde arama yapan ziyaretçiler, arama sonuçlarında bulunan web sayfalarında herhangi birini ziyaret ettikten sonra kısa bir süre içinde web sayfasından çıkarak arama sonuçlarında bulunan diğer sayfaları ziyaret eder. Piramit SEO tekniği ile web sayfanızı ziyaret eden ziyaretçinin web sayfanızda daha uzun süre kalabilmesini ve diğer içeriklere geçiş yapabilmesini sağlamalısınız.


Piramit SEO Tekniği Nasıl Yapılır?

Piramit SEO tekniği, tersten gelim ve düzden gelim olarak iki farklı teknikle uygulanır. Ancak en iyi sonucu tersten gelim yöntemi ile sağlarsınız. Tersten gelim tekniğinde, belirlemiş olduğunuz ana anahtar kelimelerin alt anahtar kelimelerinde içerik üretmeniz gerekmektedir. Belirlemiş olduğunuz bütün alt anahtar kelimelerde içerik ürettikten sonra sıra ana anahtar kelimelere gelir. Yani kısacası içerik üretirken özelden genele doğru devam etmeniz gerekir. Bu nedenle tersten gelim yöntemini tüme varım olarak da adlandırmanız yeterlidir.. Ana anahtar kelimenizde üretmiş olduğunuz içerikten alt anahtar kelimeler için üretmiş olduğunuz içeriklere link yönlendirmesi yapmalısınız. Bu sayede ana anahtar kelime ile alt anahtar kelimeler için üretmiş olduğunuz içerikler içerisinde bir link yapısı oluşturmuş olacaksınız. Bu teknik, SEO çalışmalarında kullanıcıların site içinde daha fazla zaman geçirmesini ve diğer içerikleri de okuyabilmesini sağlayan en etkili tekniktir.
Tersten gelim kadar etki göstermese de düzden gelim yöntemi de kullanabilmeniz mümkündür. Düzden gelim yani tümden gelim tekniğini, tersten gelim tekniğinin tam tersi olarak düşünebilirsiniz. İlk olarak ana anahtar kelimenizde genel bilgi barındıran bir içerik üretmeniz gerekmektedir. Daha sonra da alt anahtar kelimenizde içerik üretmeniz gerekir. Ancak burada bir sorunla karşı karşıya kalacaksınız. O da tersten gelim yönteminde kolaylıkla meydana getiren link ağının bu teknikte biraz zor olmasıdır. Nedeni ise genelden özele doğru içerik üretimi yaparken genel içeriğe gelmiş olan ziyaretçi eğer içerikleriniz tamamlanmadı ise diğer içeriklere ulaşım sağlamadan web sayfanızdan çıkabilir. Bunun yanında genel içeriklerde geçen alt anahtar kelimelerde kullanıcının herhangi bir bilgisi yoksa genel içeriğiniz kullanıcıya yarar sağlamaz. Çünkü alt anahtar kelimede içerik meydana getirmediğiniz için kullanıcı bilmediği kavramları öğrenemeyecek ve link yönlendirme işlemini yapmanız çok zor olacak. Bu da kullanıcının sayfanızdan çıkmasına neden olacak. Bunun için en etkili ve en iyi sonuçları tersten gelim yani tüme varım tekniği ortaya koyar.
Piramit SEO tekniğini her alanda ve her sektörde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kusursuz bir bağlantı yöntemi ile kullanıcıların web sayfanızda daha uzun süre kalabilmesini ve diğer içeriklerinizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcıların uzun süre sayfanızda kalmasını sağladığınız ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunumu yaptığınız için sıralamalarınız otomatik olarak yükselecektir.
Seo çalışmalarında başarı neticeler elde edebileceğiniz çalışma tekniklerinden olan Piramit Seo Tekniği ile sayfanızı üst basamaklara çıkartabilirsiniz. Piramit Seo yöntemiyle 2 farklı yönden ilerleme imkanı sunmaktadır. Piramit Seo Tekniği hem tersten hemde düz ilerlemenize imkan tanıyan bir yöntemdir. Bu teknik ile sayfanıza gelen kullanıcıların sayfanızda daha fazla zaman geçirmesi ve sayfanıza kaliteli kullanıcıların giriş yapmasını sağlamaktadır. Aşağıdaki yazımda “Piramit SEO Tekniği Nedir?” konusu hakkında bazı bilgilere yer vereceğiz.


Piramit Seo Tekniği, sayfanıza gelen kullanıcıların daha fazla zaman geçirebilmesi adına yapılmış olan bir teknik çalışmadır. Bu çalışma aracılığı ile her hangi bir kelime aramasından sayfanıza gelen kullanıcın sayfanızda oluşturmuş olduğunuz içerikleri okunma zamanının artması ve farklı içerikleri kontrol etmesini sağlar. Bu tekniğin düzgün bir şekilde faaliyet göstermemesi kullanıcının başka içerikleri okumadan çıkıp gitmesine neden olur.


Örnek verecek olursak; Sayfanızda biber dolması tarifi içeriğine yer verdiniz. Kullanıcı bu içeriği okuduktan sonra sayfadan çıkma ihtimali çok fazladır. Kullanıcıya yazı sonunda dolma birer yemeğinin yanında aparatif yemeklerinde tercih edilmesi gerektiğini anlatıp, aparatif yemeklerin tarif linkini koymanız gerekir. Böylelikle kullanıcının diğer içeriklerinizi okuma ihtimalini arttırmış olursunuz.
Piramit Seo tekniği ile kullanıcıların sayfanızda daha uzun süre kalmasını ve diğer içeriklere bakmasını sağlamış olursunuz.


Piramit Tekniği Nasıl Uygulanır?

Sitenizde hazırlayacağınız içeriğin ana anahtar kelimesi belirleyecek içerik hazırlamalısınız. Bu ana anahtar kelimelinin türevlerini de belirleyerek her birisi ile ilgli içerikler hazırlayarak ilk yazmış olduğunuz ana anahtar kelimeyi içeren, içerikten diğer içeriklere link çıkışı yapmanız gerekmektedir. Bu teknik, SEO çalışmalarında kullanıcıların sayfa içinde daha fazla zaman geçirmesini ve diğer içerikleri de okumasını sağlayan en başarılı yöntemdir.
Piramit SEO tekniğini her sahada ve her alanda rahat bir şekilde uygulamanız mümkündür. Kullanıcıların uzun süre sitenizde kalabilmesini sağladığınız ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunuz için sıralamalarda da yükselişe geçeceksiniz.

İçerik ve Tasarım

Web sayfanızda Kullanıcı deneyiminin yüksek seviyelerde olduğundan kesinlikle emin olun. Kullanıcı deneyimini yükseltebilmek için web sayfanızın yararlı bir içeriğe, iyi bir tasarıma ve web sayfanızda rahat ve eğlenceli zaman geçirmeye uygun olmak gibi özelliklere sahip olunması gerekmektedir. Nisan 2015’ten bu yana Google, mobil arama sıralamasında mobil cihazlara uygun web sayfalarının yüksek sıralamaya sahip olabileceğini bildirdi. Arama motorlarının web sayfanızın içeriğinin kalitesini ölçebilmek için kullanmış olduğu verilerden bir kısmı, hemen çıkma oranları, web sayfasında geçirilmiş olan ortalama süre ve web sayfası yükleme süreleri gibi grafiklerdir.
Web sayfanızda bağlantılar meydana getirmek için “iyi” yöntemler ve “kötü” yöntemler de vardır. (SEO dünyasında yer alan  bazı insanlar buna “Beyaz Şapka SEO” ve Siyah Şapka SEO ismi vermektedir).
İyi yöntemler (arama motorlarının teşvik etmiş olduğu yöntemler), blog yayınları, videolar ya da infographics şeklinde olan iyi içerik oluşturmayı içermektedir. Bu şekilde diğer web sayfaları web sayfanıza geri bağlantı kurar. Bir başka yöntem ise, diğer kişilerin web sayfalarına konuk yazıları eklemek, üyesi olmuş olduğunuz derneklerden bağlantı çekmek, tedarikçilerden bağlantı alabilmek ve iş dizinlerinden bağlantı çekmektir. Bağlantı meydana getirmenin kötü yolları, bağlantıyı parayla satın almak, bağlantı meydana getirmek için SPAM kullanmak ve diğer çok sayıda “yaratıcı” yöntem yer almaktadır. Bu sözde Black Hat SEO stratejileri arama motorları aracılığı ile fark edilmektedir ve arama motorları bu stratejileri kullanmakta olan web sayfalarını çoğu kez telafisi asla mümkün olmayan cezalarla cezalandırır. Ama işin gerçek şu ki, arama motorları yalnızca belirli Black Hat SEO stratejilerini tanımlayabilmek ve gerekli cezayı verebilecek yollar bulmuştur. Bu nedenle de bu stratejilerden bazıları hala sonuç üretmeye devam etmektedir. Ama er ya da geç bu stratejiyi kullanan herkes cezasına katlanacaktır.

YAZAR HAKKINDAYORUMLAR (0)
YORUM YAP