Hizmetlerimiz

Logo Tasarımı

İzmir Logo Tasarımı

 

Logo tasarımı, bütün şirketlerin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Bu nedenle İzmir’de logo tasarımı yapan tasarım merkezleri arasında profesyonel olanların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Logo, şirketin vizyonu ile doğrudan ilgilidir.  Yaratım süreci ise son derece önemli bir süreçtir. Günümüzde şirketler amaçları kadar vizyonlarına da önem vermektedir. Kurumsal kimliğin en önemli ayrıntılarının başında gelen logo, şirketlerin imzası olarak nitelendirilmektedir. Kusursuz bir şekilde tasarlanan logo ürünleri, hizmetleri birbirinden ayırt etmemizi sağlayan önemli bir semboldür ve tipografik karakterlerden ve resimlerden oluşan kişi, kurum ya da firmayı dünyada temsil eden sade, kolay anlaşılır bir semboldür. Bu nedenle markanın ne olduğunun anlatılabildiği logolar kurumsal kimliği en iyi vurgulayan çalışmalardır. Gerçekleştirilen tasarım, sektörde iyi bir imaj yaratarak firmaya aynı zamanda hem saygınlık kazandırmakta hem de güven vererek firmanın imajını güçlendirmektedir. İzmir’de logo tasarımı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır ancak bunların tamamının profesyonel bir şekilde hizmet verdiği düşünülmemelidir. Art Web Tasarım Merkezi, uzman ekibiyle ile şirketler için özenle logo tasarlamaktadır.

Logo Tasarımı Kusursuz Olmalı

Logo tasarlanırken grafik tasarım uygulaması yapılmaktadır. Bunun sonucunda da son derece şık bir tasarım hazırlanabilmektedir. Günümüzde küçük çaplı firmaların bile  güçlü logoları bulunmaktadır. Art Web Tasarım Merkezi, İzmir’de logo tasarımı yapmadan önce firma ile ilgili detaylı bilgileri almakta, hedeflerine uygun bir şekilde tasarım yapmaktadır. Logo tasarımı İzmir için çok fazla sayıda tasarım yapan  şirket bulunmaktadır. Ancak yeterli birikime sahip olmayanlar, tasarım konusunda verimli olamamaktadır. Bu firmalar, şirketleri iyi analiz etme becerisine sahip olmadığı için istenilen özelliklerde logo tasarlayabilmeleri imkansızdır. Logo tasarlarken öncelikle şirketin amaçları ve hedefleri iyi anlaşılmalıdır. Sektöre göre logo tasarlamak uzmanlık gerektirir. Logo tasarımı yapılırken renklerin de büyük öneminin olduğu bilinmelidir. Çünkü renklerin dili vardır ve renk seçiminde buna da  dikkat edilmelidir.

Şirket  Analizi İyi Yapılmalı

Logo tasarım hizmeti verilirken şirketlerin rakiplerinin de detaylı olarak incelenmesi büyük önem taşımaktadır. Rakipleriyle aynı kulvarda yarışabilmelerinin sağlanması amacıyla şirketin vizyonunu ve misyonunu yansıtan logolar yapabilmek için bu gereklidir. Tüm ayrıntılara dikkat ederek yapılan tasarımlar olumlu sonuçlar doğurmaktadır.