Haber Detay

YENİ WEB SİTESİ TRENDLERİYENİ WEB SİTESİ TRENDLERİ
21 Mar

YENİ WEB SİTESİ TRENDLERİ

Dijital dünyanın bir bölümü olan web tasarım dünyasında güncel kalabilmek, bir web tasarımcı için çok önemlidir.

Yeni akımlar, zamanın kabul gören estetik algısını yansıtır. Bir tasarımcı yeni trendleri takip etmeli ve bilgi ve becerisiyle de şekillendirerek yaptıkları işlerine yansıtmalıdır. Tasarımcılar asla işlerinde demode olarak nitelendirilmek istemez. Bu yeni akım ve trendlere uygun olana web sitelerini sizlere sıraladık.

  • Büyük ve kalın yazılar

Pazarlamada içeriğin çok ama çok önemi vardır. Çünkü işi satan içerik ve kalitesidir. Tasarım dünyası çok önemli olan bu değişimlere kayıtsız kalmayarak, çalışma merkezlerini içeriğe çevirdi. Sonuç olarak web siteleri, okunabilecek bir büyüklükte ve kalınlıkta fontlara dönüşür oldu.

  • Stok görsel yerine fotoğraf ve illüstrasyon

Artık stok görsellerin modası geçmeye başladı. Doğal ve kaliteli fotoğraflar insanlar tarafından daha çok talep görmeye başladı. Sitenizde kullanacağınız bir tane doğal ve kaliteli fotoğraf, slider da dönen stok görsellerden daha dikkat çekici hale gelecektir. Sitenizde stok görseller yerine illüstrasyonlar kullanabilirsiniz.

  • Hareketli Tasarımlar

Uzun süredir tasarım dünyasında önemli yeri olan hareketli tasarımlar oldukça tercih edilir bir konumda. Kullanıcıların aklını çok karıştırmadan ve çok da sıkmadan kullanıldığı sürece animasyonlar ve hareketli tasarımlar çok ilgi çekici hale gelebilir.

  • Uyumlu Tasarımlar

Masaüstü bilgisayarların son zamandaki kullanım sayılarının azaldığından beri, yapılan tasarımların mobil uyumlu olması çok fazla önem taşır hale geldi. Bu tasarımlarda, tasarımda kullanılan özellikler her ekrana uyum sağlamalıdır. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesiyle artık sadece cep telefonlarında değil, birçok teknolojik alete bile uyumlu hale getirilebilir. Kullanıcıların web sitelerine kolay bir şekilde ulaşması çok önemlidir bunu unutmayın. Bizim müşterilerimiz için yapmış olduğumuz mobil uyumlu web sitelerini görmek için tıklayınız.

 

  • Geniş renk skalası

Çok sayıda renkleri bir web sitesinde direk göze çarpacak şekilde kullanıldığını çok göremezsiniz. Çünkü kullanıcılar siteden karmaşıklık yüzünden çıkmasını istemez tasarımcılar. Ama tasarımcılar bu renkleri illa kullanmak isterlerse renkleri farklı bir biçimde kullanıcılara veriyor. Renklerin fazlalığını güzel bir şekilde kullanmak istiyorsanız iş biraz tasarımcının yaratıcılığı veya konsepte bağlıdır.

  • Karanlık arka plan, iddialı Font

Dikkat çekici renkler size hitap etmiyorsa, koyu ve karanlık aynı zamanda çok şık bir tasarım tercih edebilirsiniz. Renk seçimi yapılan işin kalitesine kalite katar. Bu yüzden o renkleri kullanırken karşı tarafa nasıl satacağınız çok önemlidir. Koyu bir renk skalası seçebilir bunlara eşlik eden güzel ve arka plana zıt bir renkteki büyük fontlu yazıları tercih edebilirsiniz.

Etiket: web tasarım, web, web trendleri, web site tasarımı, site tasarımi, web sitesi içerik, tasarım, web tasarım fikirleri, web sitesi trendleri, web design, website, websites, web trends