Haber Detay

Google tarafından mobil öncelikli indeksleme dönemi başladıGoogle tarafından mobil öncelikli indeksleme dönemi başladı
3 Nis

Google tarafından mobil öncelikli indeksleme dönemi başladı

Google, arama motoru üzerinden yapılan arama sonuçlarında mobil öncelikli indeksleme sisteminin başladığını duyurdu. Sonuç olarak mobil uyumlu web siteleri arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilecek.

Google arama bilgileri ve verileri, web sitelerindeki büyük çoğunluğunun kullanıcıların bilgisayar yerine mobil cihazları tercih ettiğini gösteriyor. Google, 2016'dan beri test edilmekte olan mobil öncelikli indekslemenin arama sonuçlarında devreye girmeye başladığını açıkladı. Web siteleri yalnızca masaüstü sürümü olan ve mobil cihazlarda düzgün bir şekilde görüntülenemeyen siteleri artık ikinci planda kalacak.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada, masaüstü kullanımının kısa bir süre içerisinde tamamen sona ermeyeceği konusunda fikir birliğindeler. Bunun yanı sıra, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu akıllı telefon ve diğer mobil cihazlar sayesinde internete girmeyi tercih ediyor. Mobil uyumlu olan web sitelerinin daha üst sıralarda yer alması açısından çok büyük fayda sağlayacak.

Mobil öncelikli indeksleme ne işe yarar?

İlk olarak yapılan değişikliklerin kullanıcılara en iyi tecrübeyi sunmak adına hayata geçirilen bir çalışma. Mobil öncelikli indeksleme sayesinde kullanıcılar bir arama yaptıklarında, mobil cihazlarda görüntülenmeye en uygun şekilde yapılmış web siteleri sonuçların üst sıralarında yer alacak.

Şirket yapılan değişikliklerin direkt içerik sıralamasında bir etkilenme olmayacağını ama mobil platformlarda yapılmış aramalarda çıkan sonuçlarda mobil cihazları desteklemek için uygun bir şekilde yapılmış sayfalara daha çok öncelik verileceğini belirtti. Yeni sistemin ne zaman uygulanacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

 

Web sitesine mi ihtiyacınız var? Konusunda uzman yazılımcılarımız sizin için en iyisini, özgün tasarımlarla tasarlayabilir. Dilerseniz www.artwebtasarim.com.tr web adresimiz üzerinden hem bitirmiş olduğumuz projelerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz iletişim bilgilerimize ulaşabilir bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

#googleindexleme #indexleme #hızlıindexleme #websitesiindexleme #seo #websitesi #webtasarım #izmirwebtasarım #istanbulwebtasarım #webdesign #logodesign #İzmirlogotasarım #İstanbullogotasarım