Haber Detay

Engel olma yardımcı ol! Yılbaşı hediyen buradaEngel olma yardımcı ol! Yılbaşı hediyen burada
4 Ara

Engel olma yardımcı ol! Yılbaşı hediyen burada

Dün kutladığımız 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe bugün biraz değinmek istedik. Engeller doğuştan itibaren gelen bir durum olduğu gibi sonradan edinilen bir durumda olabilmektedir. Engellilik durumu araştırılma esnasında; Fizyolojik engel; Kişinin doğumdan itibaren taşıdığı hastalık veya sonradan kaza gibi olaylarda sonra kazandığı fonksiyon aksaklığına denir.

Engellilerin çeşitli sorunları vardır, Engelli olmaya neden olan durumları ve engellilerin eğitimi bu sorunların başlarında gelir.

Sadece 3 Aralık’ta farkına vardığımız engelliler tüm yaşamları boyunca bu zorluklar altında yaşıyor. Bunun bir engel olmayacağını anlayan ve harekete geçen zihinsel engelli çocuklar ve gençler İZÖV Store adı altında takı, seramik, marangoz atölye ürünler yaparak o ürünleri online satışa sunuyorlar. Sevdiklerinize bir yılbaşı hediyesi seçerek ya da yalnızca bu reklamı arkadaşlarınızla paylaşarak onlara destek olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için: https://www.izovstore.com ‘ u ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiket:  #3AralıkEngellilerGünü  #engellilergünü  #engelliler  #engelyok  #engelolma #engelleremeydanoku  #İZÖV  #izövstore  #destek  #yardım