Haber Detay

BU YILIN EN ILGINÇ AMBALAJ TASARIMLARIBU YILIN EN ILGINÇ AMBALAJ TASARIMLARI
25 Ara

BU YILIN EN ILGINÇ AMBALAJ TASARIMLARI

Bu yılın en ilginç ambalaj tasarımları

Ambalajlar ürünlerin giysileri gibidir. Ürünü tüketiciye fark ettiren en büyük etkenlerden biridir ambalaj. Ürünün piyasada tutunabilmesi için kullanılan malzeme ne kadar önemli ise ambalajın tasarımı da onun kadar önemlidir. Ürüne uygun seçilen renk, yazı ve biçimlerle tasarlanmış, güzel görünümlü ve çekici bir ambalaj, tüketici gözünde olumlu bir algı yaratır. Gelin hep birlikte 2017 yılının en ilginç ve yaratıcı ambalaj tasarımlarına göz atalım.

 

Icelandic Glacial

Ürünün özelliklerinin iyi kullanıldığı ambalaj tasarımları ürünü tanıtmada çok güçlü bir etkendir. Bu mantıkta ilerleyen Icelandic Glacial isimli su markasının şişe tasarımı sizce ürünü anlatmada tam on ikiden vurmamış mı?

 

Resonance

Renklerin tasarıma kattığı duyguları tüketici olarak çok iyi bilirsiniz. Ambalaj tasarımında renklerin uyumunu yakaladığınız zaman doğru bir yolda ilerlediğinizin kanıtıdır. Tüketici bazı ürünleri sırf ambalajı içinde de alabiliyor.

 

Firefly

Ürününüzü anlatan ambalaj tasarımları piyasada sizi bir sıfır önde başlamanıza yardımcı olur. Firefly bu mantıkla yürüyen bir firma. Firefly bir İngiliz meyve suyu markasıdır. Firefly; sınırlı sayıda ürettiği içecekleri için ürünü tam anlamıyla tanıtan ve dikkat çekici bir ambalaj tasarımı yaptırmış. Ambalaj tam anlamıyla botanik kitap ve dergilerden fırlamış gibi. Güzel renk seçimlerini, şişe boyunca çiçeğin ve yaprakların orantılılığını ve düzenlenişini kullanılan ürün müthiş bir etki yaratıyor. Bu muhteşem tasarım  B & B Studio'nun  imzasını taşıyor.

 

 

Puree

Puree markası, organik tıbbi sebze üreten bir firmadır. Puree; müşterilerine nostaljik bir hava yaşatmak için ürünlerinin ambalajlarını bir posta şeklinde ambalajlıyor. Bu sayede insanların daha çok dikkatini çekebiliyor. Marka ambalaj tasarımlarını en iyi kullanan markaların başlarında geliyor.

 

Milkö

Milkö, UNESP (Bauru, Brezilya) dördüncü dönemim Tipografi II dersi için geliştirilen bir projeydi. Teklif, bir çeşit sıvı içeren bir pakete uygulanacak bir yazı dizayn etmekti. Logo için el yapımı bir yazı tipi bulunan soğuk süt şişeleri topluluğu oluşturmaya karar verilmiş. Desenler ve harfler, Illustrator kullanılarak ve Cinema4D'de sunum ve kompozisyon kullanılarak hazırlanmış. Proje için hazırlanan bu tasarım sizce de mükemmel değil mi?

Trafiq

Karışık olmayan tasarımlar hep iyi karşılanmıştır. Tasarımcılar bu yıl her zamankinden daha minimal istik, muhteşem renklerin ve kısa yazılarla verilen büyük mesajların üzerinde durmuş gibiler. Trafiq isimli kafe ve pastanenin ürünlerinin ambalaj tasarımları da bunlardan yola çıkılarak yapmış.

Talor&Jorgen

Merkez Norveç olan Talor&Jorgen, dünyanın birçok bölgesinden getirdiği kahve çekirdeklerini taze ve kurutulmuş bir şekilde, küçük kutular şeklinde müşterilerine ulaştırdığı bir kahve aboneliği sunuyor. Bielke & Yang adında stüdyo tarafından yapılan Talor&Jorgen’in kahve kutularının renkli ambalaj tasarımları, ürünün erişilebilir konumu ve kahvenin kalitesini ifade ediyor.

Delysoy

Çoğu marka ve tasarımcılar ambalaj tasarımlarında, müşterilerin ürün paketinin açmadan görmesine izin vermez ve istemez. Modern tasarımcılar son yıllarda yeni ambalaj tasarımları deniyorlar. Bu tasarımlarda ise paketin içeriği kısmen de olsa görmeye imkân sunuyorlar. Bu düşünce yaratıcı tasarımlar ile birleştiğinde ortaya eğlenceli ambalaj tasarımları çıkıyor. Bu düşünceyle yola çıkan makarna markası Delysoy’un ürünlerini tam anlamıyla dikkat çekici.

Helvetimart

İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan Helvetimart adında bir süpermarket. Süpermarket müşterilerine ö-çok çeşitli market ürünleri ve yüksek kaliteli, özel İsviçre ürünleri sunuyor. Helvetimart müşterilerine ürünlerin geldiği eyaletler ve onların hakkında bilgi edindirebilmek için günlük tadım testleri ve atölyeler düzenliyor. Anagrama adındaki Meksikalı grafik tasarım stüdyosu Helvetimart için ambalaj tasarımlarını ürünlerin geldiği eyaletlerin bayrakları ve antik mimarisine uygun olarak bir tasarım oluşturdular.

Monstea

Ambalaj tasarımlarının yaratıcı olması yanı sıra eğlenceli ve birçok fonksiyonlu olması da önemlidir. Özellikle küçük yaşa hitap eden ürünlerde bu özelliklerin olması çok doğru ve önemli bir husustur. Poşet çay markası olan Monstea’nin ürünlerinin ambalaj tasarımları bütün saydığımız özellikleri taşıyor.

 

etiket: #tasarım #ambalajtasrımı #yaratıcıtasarım #ambalaj #logotasarım #logo #grafiktasarım #grafik