Haber Detay

2018 Tasarım Trendleri2018 Tasarım Trendleri
2 May

2018 Tasarım Trendleri

2018 Tasarım Trendleri

2017 geçip gitti giderken birçok tasarım yeniliği getirdi. 2018’de ne var?  2018’de tasarım trendleri haline gelme konusunda en fazla ön planda olduğunu düşündüğümüz tasarım özelliklerinden oluşan bir liste hazırladık. Bizim için en iyi 6 tasarım.

1 –  3D yapay ışık ve kurma mekan

Popülerliği son iki yılda artan fazlasıyla 3D (3 boyutlu) tasarım projeleri gördük. 3 boyutlu tasarımlarda önde gelen isimler MVSM veya Peter Tarka’nın tasarımlarına baktığımızda, 3D hareketlerinin 2018’de daha çok gündemde olacağını tahmin ediyoruz. 3 boyutlu tasarımlar özellikle logolar, kurumsal işbirlikleri ve ürün yerleşimleriyle etkili olacak.

2- Daha fazla 3D tipografi

3D tipografi 2018 yılında daha da popüler hale gelecektir. Kelimeleri yaratıcı ve etkileyici göstererek sınırları zorlayacak türden bir hal alacak. 3D, markalar için alıcıyı etkilemek için çok ama çok önemli bir araç durumunda olacak. Eminiz ki daha fazla 3D tipografi tasarımlar ve animasyonlar göreceğiz.

3- Canlı ve parlak renkler / Gradyanlar

Renk geçişleri son yıllarda muhteşem bir dönüştü yaptı ve bu trend çeşitlendirilmeyi bekliyor. Daha da fazla gradyan yenilikleri, çeşitli dokularla beraber parlak ve canlı renklerin kullanılmasıyla keşfedilecek muhteşem tasarımları bekliyor.

4- Daha sanatsal fotoğraf

Modern fotoğraf çekimleri ve marka kampanyaları ile sanatsal set tasarımları kullanarak, daha cesur ve büyüleyici hale gelecektir. Bu tasarımların kâğıttan yapılacağı ya da eşleştirmeler ve görsellikle zenginleştirilip geliştirildiğinde hafızadan çıkmayacağından emin olabilirsiniz.

5- Modern Retro – İllustration Çizimleri

Retro resimler ile birleşen modern illüstrasyonlar 2018’de kuşkusuz trend olacaktır. Ek olarak, keyifli bir hikâye anlatmaya yönelik, düşünceli bir biçimde hazırlanmış olan animasyonlarda bir yükseliş göreceğiz.

6- Duyarlı Logolar

Mobil cihazların kullanımı çok büyük bir artış gösterdiği meçhul, mobil cihazların hükmettiği dünyada duyarlı logolar giderek daha önemli hale geldi. Bir logo oluşturmak ve değişen ekran boyutlarıyla küçültmek yeterli olmayacaktır. Logolar; mobil cihazlar, tabletler, masaüstü cihazlar ve daha da fazlası için çeşitli sürümleri barındıran ve adaptif hale geliyor. Duyarlı logolar artık bir zorunluluk.

Etiket: #tasarım #trend #trendler #2018trendleri #tasarımtrendelri #logo #sanat #mobiluyumlu #moderntasarımlar #uyumlulogolar #logotasarım #dijitaltasarım #animasyon #grafiktasarım #webtasarım #websitesi